تبلیغات
بازگشت به طبیعت - دره ی نوحلوای گرینه
دره ی نوحلوای گرینه

زندگی زیباست چشمی باز کن 

    گردشی در کوچه باغ راز کن 

        هرکه عشقش در تماشا نقش بست  

                 عینک بد بینی خود را شکست.    " مولانا "


این هفته ، هفته ای پرکار و پردغدغه ای داشتم و هر لحظه ، منتظر پایانش بودم  روزی که پنج شنبه بیاید. سعی می کردم زمان را به جلو هل دهم و ساعت ها و دقیقه ها ، زودتر سپری شوند . غافل از این که ، نیازی به این کار نبود . زمان خودش می گذرد و ما را پشت سر می گذارد . 

حالا که گذشته ، می بینم با تمام مشغولیت ذهنی ام ، خاطره ای شیرین برایم به جا مانده است. 

راهی کوه می شوم . صبحی دیگر آغاز شده و ما نقاشان منتخب خداوند ، بایستی بر صفحه ی روزگار نقشی نو براندازیم .پس پیش به سوی زندگی ، چرا که ما را فرا می خواند.ساعت 7:40   از روستای گرینه به راه می افتیم . بعد از مسافت کوتاهی به دوآبی (نوجوز و نوحلوا) رسیده ، مسیر مستقیم به دره ی نوجوز که به باغ علی میر و سمت راست به دره ی نوحلوا که به چشمه پونه منتهی می شود. 

ما دره ی نوحلوا را انتخاب می کنیم و ادامه می دهیم تا بعد از حدود چهل دقیقه ای به قنات وقفی می رسیم و برای صبحانه ، توقف کوتاهی داریم.پس از آن حرکت کرده و از دو راهی مرغزار و نوحلوا می گذریم . صدای دلنشین آب در طول مسیر ما را همراهی می کند . کم کم گام هایمان را بر روی برف حس می کنیم .برفی که امسال هنوزدر شهر ، تجربه اش نکردیم . می توان این شادی را در نگاه همه دید.گاماس گاماس به جلو می رویم .تا این که ، در ساعت 10:30  به آبشار تخت گاه می رسیم . تعدادی از دوستان همین جا می مانند و اما  ما مسیر را به طرف تخت بالا ادامه می دهیم. از میان چندین باغ می گذریم تا به سطح مسطحی می رسیم. 

مسیر مستقیم به چشمه پونه می رود ولی ما به سمت شرق باید برویم و شیب تندی را پشت سر بگذاریم تا طرف دیگرکوه ،که به دره ی جو وصل می شود و از آن جا نیز ، مسیر برگشت از مرغزار می باشد .


 


آقای وجوهی از کوهنوردان پیشکسوت گروه ، ما را از رفتن به دره ی جو منع کردند . چرا که هم زمان کمی داشتیم و هم این که بالاتر ، ارتفاع برف بیشتر است و عبور از یخ ها خطرناک . به جز سه چهار نفری که رفته بودند ، بقیه نیز از نیمه ی راه برگشتند. 


فرصت را غنیمت دانسته و بادیدن حجم زیاد برف ، هیجان زده می شویم و لحظاتی را به کودکیمان باز می گردیم وکلی سرسره بازی و برف بازی و همدیگر را غرق برف کردن و....قهقهه هایی که تا اوج آسمان پیش می رود و صدای شادی ما را به خالقمان می رساند.هنوز کاملا خیس نشده ، برمی گردیم تا در کنار دیگر دوستان ناهاری بخوریم . ساعت 12:30 به آبشار می رسیم و پس از آن مسیر برگشت به سمت گرینه را ادامه می دهیم . ساعت 15:30 همگی در میدان چنار گرینه منتطر ماشین ها هستیم. 


            امروز ،روز برفی قشنگی را در طبیعت زیبا ،در کنار هم گذراندیم.


بقیه ی تصاویر در ادامه ی مطلبابتدای روستای گرینه 

از سمت چپ دره ، (نوگرزم ) می توان به روستای درود رفت.

اگر قصد رفتن به دره ی جو را دارید ، می توان به سمت مرغزار رفت.
البته از دره ی نوحلوا به دره ی جو هم مسیری است که امروز سه چهارنفری ،این مسیر را پیمودندو از مرغزار برگشتند.


آبشار تخت گاه 

پایین آبشار به تخت پایین و بالای آبشار به تخت بالا معروف است.

طرف دیگر این کوه به دره ی جو می رسد .


تخت بالا و صرف ناهار

محل دو آبی (نوجوز و نوحلوا ) نزدیک روستا

عکسی دسته جمعی در دو آبی

آرامش نصیب قلب مهربانتان...

طبقه بندی: طبیعت نیشابور،
برچسب ها:نیشابور، روستای گرینه، دره ی نوحلوا، آبشار تخت گاه، چشمه پونه،

[ یکشنبه 28 دی 1393 ] [ 07:40 ب.ظ ] [ مژگان فرهادی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه