تبلیغات
بازگشت به طبیعت - چشمه اوشک
چشمه اوشک

نیاز نیست ...!    انسان بزرگی باشیم...!  

        انسان بودن خود نهایت بزرگی است...!  

                   می توان ساده بود ولی انسان بود...!      به همین سادگی...!


ساعت 7:10   از روستای رود به سمت شمال به راه می افتیم. بعد از یک ساعتی پیاده روی ،در سمت راست رودخانه (چنار سوخته ) ، برای خوردن صبحانه توقف می کنیم.پس از آن ، تعدادی از دوستان به قله اوشک و بقیه مسیر چشمه را ادامه می دهند. 


از سمت راست دره ی شورآب  بالا رفته و هرچه بیشتر پیش می رویم محوطه ی اردوگاه باغرود و سد زیبای آن و دایره های المپیک بیشتر نمایان می شود.هم چنین در طرف شرق ، قله ی برف گرفته ی سوقند نیز دیده می شود. با رسیدن به سه راهی ( مسیر قله ، چشمه و بوژان ) ، خستگی این شیب تند را با خوردن برف شیره ای بر طرف می کنیم. به خاطر برف و یخی که در نزدیک چشمه هست چند نفر ازدوستان از ادامه ی مسیر منصرف شده و اما ما بعد از بیست دقیقه ای در ساعت 11:40   به چشمه اوشک می رسیم.بطری ها را از آب گوارای چشمه پر کرده و پس از "مراد بیک کردن " بر می گردیم و با دیگر دوستان در سه راهی ،به طرف پایین به راه می افتیم. 


بعد از اتمام سراشیبی ، چشمه قرچه در شمال و گنداب در جنوب به چشم می خورد ولی ما مسیر شرق را ادامه داده و از کنار کال زیبای پلاسو عبور می کنیم. دره ای که ما را به یاد فیلم های وسترن و سرخپوستانی سوار بر اسب می اندازد.از هر نقطه ای که به این دره نگاه کنیم، چشم انداز متفاوتی پیش روی ماست.می گذریم و خالق این همه زیبایی را شکر می کنیم و سپاسگزار اوییم که فرصتی به ما داده تا بتوانیم از طبیعت زیبایش لذت ببریم. 

ساعت 13:30  در بزه ی صدر یا تختگاه برای صرف ناهار می ایستیم و پس از آن به سمت روستای بوژان به راه افتاده و در ساعت 15:10  همگی به سلامت در بوژانیم.


بقیه ی عکس ها در ادامه ی مطلب


ابتدای مسیر 

روستای رود 

صبحانه بعد از چنار سوخته
سه راهی و برف شیره ی خوش مزه ...

چشمه اوشک

دره ی شور آب و نمایی از نیشابور از چشمه


جناب بوژانی و همسرشان در کنار کال پلاسو

تختگاه و ناهار


و پایان مسیر ، روستای بوژان

آرامش سهم هر روزتان باد...

طبقه بندی: طبیعت نیشابور،
برچسب ها:نیشابور، روستای رود، چشمه اوشک، کال پلاسو، روستای بوِژان،

[ دوشنبه 15 دی 1393 ] [ 12:45 ق.ظ ] [ مژگان فرهادی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه