تبلیغات
بازگشت به طبیعت - قله ی شیر باد
قله ی شیر باد

کوهنوردی مانند عشق است.

    نمی توان توصیفش کرد ،

        ما رنج و سختی را برای لذت کشف مناطقی از کره ی زمین

                   و هم چنین شخصیت خودمان تحمل می کنیم.   " کوری ریچاردز "ساعت 5 صبح از روستای ییلاقی و سرسبز بوژان به راه می افتیم.هوا در حال روشن شدن است و کم کم سپیدی صبحگاه آشکار می شود و ما در خلاف جهت رودخانه پیش می رویم.بعد از 40 دقیقه به چشمه چینگ کلاغ رسیده و لیوانی از آب گوارای این چشمه می نوشیم.پس از مسافت کوتاهی ، به دو راهی شکراب می رسیم . سمت شمال به آبشار و دره ی مرغزار منتهی می شود و اما ما برای صعود قله ، بایستی به سمت شرق تغییر مسیر دهیم.از این جا به بعد از رودخانه و صدای دلنشین آب فاصله می گیریم.

ساعت 6:40  در چشمه ی شکراب ، توقفی می کنیم تا بطری ها را از آب پر می کنیم.چرا که تا قله راه طولانی در پیش است و هم چنین از آب خبری نیست .بعد از شکراب شیب تندی را باید پشت سر بگذاریم وپس از گذران این شیب ، در بالای یال ، ساعت 8 بساط صبحانه را پهن می کنیم.در سمت چپ ما ، دوراهی آبشار و مرغزار به چشم می خورد که در پایان دره ی مرغزار، قله ی یالانچی نیز خودنمایی می کند.ساعت 9:30  چهارراه شیرباد ( مسیر شکراب ، قله ، روستای خرو ،خانه سنگی ) را رد می کنیم.نسیم خنکی همراه ما در طول مسیر است . هرچه به قله نزدیک می شویم سرمای بیشتری را حس می کنیم.

کم کم بارش نم نم باران شروع می شود و در چند دقیقه ای قله نیز بارش تگرگ ، همه ی ما را غافلگیر می کند . دست ها و صورتمان از شدت سرما بی حس شده ، تا این که در ساعت 11:30  بر فراز بام نیشابور ، قله ی شیرباد با ارتفاع 3315  mمی ایستیم. با خوردن چای داغی ، انرژی می گیریم و گرم می شویم.از طرف مشهد ، کوهنوردانی را می بینیم که به قله می آیند . قله شلوغ می شود و همه در حال عکس گرفتن.

 ما نیز نیم ساعتی را در قله هستیم و بعد مسیر فرود را در پیش می گیریم . ساعت 14 در شکراب ، ناهار را در کنار دیگر دوستان گروه می خوریم و پس از استراحتی، به سمت بوژان به راه می افتیم. ساعت 17 همگی به سلامت به روستا می رسیم .مسافت طی شده در این مسیر 26 km می باشد.


بقیه ی عکس ها در ادامه ی مطلب

ابتدای روستا

دو راهی شکراب و آبشار


بالاتر از شکراب ، به سمت قله


نیشابور و بوژان از فراز کوه

بر فراز قله ی شیرباد 


مسیر برگشت به شکرابلحظه هایتان ناب ناب 


طبقه بندی: قله های نیشابور،
برچسب ها:نیشابور، روستای بوژان، چشمه ی شکراب، بلندترین قله ی خراسان رضوی، بام نیشابور، قله ی شیر باد،

[ یکشنبه 27 مهر 1393 ] [ 08:25 ب.ظ ] [ مژگان فرهادی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه