تبلیغات
بازگشت به طبیعت - پیمایش جنگل و قله ی الیمستان آمل
پیمایش جنگل و قله ی الیمستان آمل

     کوه دلتنگ قدم های استوار تو 


                     و دشت دلتنگ نگاه نافذ توست.


چهار شنبه : 93/5/29

صبح ساعت 4:30 تعداد 29 نفر با یک دستگاه میدل باس از نیشابور به راه می افتیم.در ساعت 13:30 در قاىم شهر برای صرف ناهار در پارکی توقف داریم. هوا بسیار گرم وشرجی است. آن جاست که قدر هوای سرد و خنک شهرمان را می دانیم. 

بعد از ناهار به راه افتاده و در ساعت 16:30 در جاده ی هراز ، تابلویی ما را به سمت امامزاده حسن لهاش هدایت می کند.جاده ای فرعی و آسفالته با پیچ و خم بسیار که هر لحظه ارتفاع می گیرد.با هماهنگی سرپرست برنامه ، سوییتی برای شب تدارک دیده شده و شب را در لهاش با ارتفاع 1150 m به سر می بریم.پنج شنبه : 93/5/30

صبح حدود سیصد متری را با ماشین به طرف روستای الیمستان می رویم.دوباره همان پیچ ها .بعد از پیاده شدن ،حرکتمان را در ساعت 5:30 در تاریکی وبا چراغ پیشانی شروع می کنیم.هوای خنکی را در آغاز صبح داریم و تلاش سرپرست ، مبنی بر سرعت حرکت جهت گریز از گرما به نتیجه می رسد.بنابراین ، با گام های بلند تری مسیر را می پیماییم.


گفته می شود الیمستان از دوکلمه ی الیم به معنای آلو و مستان به معنای باغ و بوستان می باشد واین جنگل ، محل رویش الیما است که از اردیبهشت ماه رشد می کند.در ضمن ،قله ی زیبای دماوند در تمام طول مسیر ، لذت دیدنش را از ما دریغ نمی کرد و همراه گام های ما در راه رسیدن به قله ی الیمستان بود .جنگل که به پایان می رسد ، صبحانه می خوریم. از این جا تا قله ، منطقه بدون پوشش گیاهی است. مسیر را ادامه داده تا این که ساعت 9 صبح بر فراز قله ی الیمستان (قله ی امامزاده قاسم ) ، با ارتفاع 2502 m  می ایستیم.استراحتی داریم تا دیگر اعضای گروه نیز به ما ملحق شوند.سپس ، مسیر فرود را با آرامش بیشتری پایین می آییم.در تمام طول راه ، تابلوها و علامت های قرمزی که به درختان نصب شده ، ما را از خطر گم شدن محفوظ می دارد .بنابراین هیچ نگرانی وجود ندارد. در برگشت بعد از صرف ناهار در رستورانی، عده ای از دوستان در محمودآباد برای شنا پیاده می شوند و تعدادی به آبگرم لاویج می روند و اما من به شهر نور، برای دیدن خانواده ام می روم.


جمعه : 93/5/31

ساعت 7 صبح ، خود را به محمود آباد می رسانم تا همراه دیگر دوستانم باشم. سپس به راه می افتیم . ناهار را در اکبر جوجه ی گرگان توقف می کنیم . همگی میهمان آقای میربلوک هستیم.قرار است در چند روز آینده به منزل جدیدشان نقل مکان کنند.  شب ساعت 22:30 همگی به سلامت به نیشابور می رسیم.


بقیه ی عکس ها در ادامه ی مطلب

دوحفره ی بزرگ در نزدیکی قله

نزدیک قله 

بر فراز قله ی الیمستانمحله ای در نزدیک قله 


برگشت از قله

هرگز روزت را با تکه های شکسته ی دیروز آغاز نکن ، امروز روز دیگریست.طبقه بندی: قله های ایران، جنگل ها،
برچسب ها:استان مازندران، آمل، امامزاده حسن لهاش، جنگل الیمستان، قله ی الیمستان، قله ی امامزاده قاسم،

[ یکشنبه 2 شهریور 1393 ] [ 08:19 ب.ظ ] [ مژگان فرهادی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه