تبلیغات
بازگشت به طبیعت - دریاچه ی اُوان
دریاچه ی اُوان

هر قدر بیشتر بتوانیم در خود و دیگران شادی بیافرینیم ،

                      دنیای بهتری خواهیم داشت.   " لیزها جکینتون "


بعد از قلعه ی لمبسردر رازمیان ، به قصد دیدن دریاچه ی اُوان (اُو ow  = آب +وان ) که به معنای وان پر آب می باشد و در فاصله ی 75 km شهرستان قزوین واقع شده ، به راه می افتیم.

تابلویی مسافت رازمیان تا قلعه ی حسن صباح را 60 km نشان می دهد و ما این مسیر زیبا را برای دیدن دریاچه ای که 500 سال پیش بر اثر لغزش پدید آمده، ادامه می دهیم.حدود 30 km قلعه ی حسن صباح ، راهی فرعی ( 10 km ) ما را به سمت دریاچه ای که طویل ترین قسمت آن 325 m و عرض آن 275 m وعمیق ترین بخش آن 6/8 m می باشد هدایت می کند. این دریاچه ، در کنار روستای زرآباد و هم چنین در دامنه ی جنوبی قله ی خشچال واقع شده است.

ارتفاع این دریاچه 1815 m و در تابستان محلی برای ماهی گیری ، شنا و قایق رانی ، در پاییز مأمن پرندگان مهاجر و در زمستان قابل اسکی سواری است.

با چند تن از دوستان ، دور تا دوردریاچه را که با نی های بلندی محصور شده ، قدم می زنیم واز صدای پرندگانی که لا به لای نی ها مخفی شده اند لذت می بریم .اطراف دریاچه ، چادرهایی برای شب مانی بر پا شده است.

ما نیز بعد از گشتی و عکس گرفتن از مناظر ، برای دیدن قلعه ی حسن صباح ، منطقه را ترک می کنیم.


                                             یادمان نرود : ذات زندگی شادی است.                                                                                          مشاهده ی بقیه ی تصاویر در ادامه ی مطلب  


روز هایتان رنگارنگ

طبقه بندی: دریاچه ها،
برچسب ها:قزوین، روستای زرآباد، الموت، اُوان، دریاچه ی اُوان،

[ پنجشنبه 29 خرداد 1393 ] [ 07:10 ق.ظ ] [ مژگان فرهادی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه